Krāsas pirts rituālā

      Krāsa ir enerģija. Krāsa ir noteikta garuma vilnis. Tas bija Īsaka Ņūtona atklājums. Gaisma un tajā esošās krāsas ir dzīvības spēks, kas piedalās visās organisma norisēs. Visas krāsas atšķiras ar savām vibrācijām un, līdz ar to, arī ar savu specifisko dziedniecisko iedarbību. Gaisma stimulē šūnu augšanu, ietekmējot endokrīno un nervu sistēmu. Dažādie krāsu izstarojumi veicina dzīvā organisma šūnās ķīmiskās reakcijas. Krāsai ir ne tikai fizioloģiska, bet arī psiholoģiska iedarbība. Jau senajā Ķīnā, Ēģiptē, Indonēzijā, Peru, Indijā izveidojās tāda medicīnas nozare kā krāsu terapija. Cilvēka ādu var salīdzināt ar antenu – tā uztver informāciju no ārpuses un nodod to tālāk organisma iekšējām struktūrām, kas iedarbojas uz cilvēku fizioloģiski un psiholoģiski. Katra krāsa atbilst konkrētai ķermeņa daļai, kā arī īpaša prāta stāvoklim, savukārt ķermeni var iedalīt 7 pamatčakrās. Čakras ir enerģijas centri, kas atrodas mūsu ķermeņos un bieži vien kalpo kā fokusa punkts jogas un meditācijas laikā. Stingri tiek uzskatīts, ka bloķēta enerģija šajos centros rada slimības, tāpēc praktizējot jogu un meditāciju, jācenšas iegūt čakru enerģiju, lai novērstu slimības un veicinātu labklājību un saistību ar Visuma enerģiju.

     Katrai čakrai atbilst sava krāsa. Krāsu pareiza izmantošana pirts rituālā palīdzēs sakārtot gan fizisko, gan garīgo ķermeni, atbrīvos nosprostotās čakras, palīdzēs organismam cīnīties ar problēmām un slimībām.  

    

Zaļā krāsa: Vilņa garums(525-453 nm). Atbildīs sirds čakrai.  Zaļā ir dominējošā krāsa. Zaļā krāsa ir dabas, auglības, pārpilnības un fiziskās veselības krāsa, tā simbolizē mieru un harmoniju, jaunību, izaugsmi un līdzsvaru. Za­ļie toņi līdzsvaro enerģiju, un šo krāsu var lietot, lai paaugstinātu mūsos jūtīgu­mu un līdzjūtību, tā atslābina nervu sistēmu, nomierina prātu, stimulē radošumu. Zaļajam piemīt nomie­ri­nošs efekts, īpaši mazinot iekaisumus cilvēka orga­nismā. Gaiši zaļā krāsa ar zilā toņa no­krāsu ir ļoti spēcīgs līdzeklis, lai izvairītos no saslimšanas. Zaļā krāsa ir relaksējoša un dziedinoša ekstrēmās garīgās situācijās. Zaļā krāsu var lietot, ne tikai lai dziedinātu sirds problēmas, bet arī lai pazeminātu asinsspiedienu; tā ir noderīga čūlu dziedināšanai un labi palīdz atjaunot spēkus un novērš galvassāpes. Dziedina: augsts asinsspiediens, čūlas, galvassāpes, nemiers un raizes, nervu sistēma, sirds problēmas, Tā sniedz apskaidrību, noņem nervu spriedzi. Zaļo krāsu nekad nedrīkst izmantot ļaun­dabīgu vai citu audzēju gadījumos, jo zaļais stimulē šūnu augšanu.

     Pirts rituālā zaļo krāsu lieto veicot ķermeņa skrubēšanu(pīlingu). Zaļā krāsa stimulēs ēteriskā ķermeņa un asins plūsmas attīrīšanu, veiks sirds čakras stiprināšanu, kā arī mazinās iekaisumu un nomierinās. Zaļā krāsa mazinās neirozes, uzbudinājumu, bezmiegu, drudzi, acu slimības. Zaļā krāsa pozitīvi iedarbojas uz redzi, noņem garīgo un fizisko saspringumu, stabilizē spiedienu, atbrīvo no galvassāpēm un migrēnas, atjauno šūnas, palīdz sirds-asinsvadu traucējumu gadījumā, sniedz miera sajūtu, sekmē gremošanu. Zaļā gaisma var līdzsvarot ādas pigmenta krāsas, mazināt grumbas, palēnināt ādas novecošanos, paātrināt brūču sadzīšanas procesu. Zaļā krāsa palīdzēs Jums atslēgties no ikdienas rūpēm un pilnībā nodoties sava ķermeņa attīrīšanai, palīdzēs novērst baiļu sindromu.  

     

Sarkanā krāsa: Viļņa garums(642-662 nm). Saknes čakrai(mugurkaula pamats). Sarkanā krāsa simbolizē spēku, izturību, enerģiju, kustību, uzdrošināšanos. Tās moto ir – nekad neapstāties! Sarkanā krāsa iedvesmo un dod spēku turpināt aizsākto darbu. Tā sasilda un uzmundrina, aktivizē un vairo fizisko spēku. Šo krāsu var izmantot saauk­stē­šanās gadījumā un gļotādu iekaisumu lik­vidēšanā, menstruālo sāpju mazināšanai, izmanto pret anēmiju, pneimoniju, saaukstēšanos, zemu asinsspiedienu, locītavu sāpju, saaukstēšanās, seksuālo traucējumu gadījumos. To var lietot, lai paaugstinātu ķer­meņa temperatūru un aktivizētu sarkanos asins ķermenīšus. Sarkanā krāsa stimulē dziļākas dziņas — juteklību un mīlestību, bet tai pat laikā arī naidu un atriebības alkas. Tādēļ šo krāsu jāizmanto ar apdomu, jo, to pārdozējot, var saasināt jau tā sakāpinātas jūtas. Uzbudinoša krāsa, izraisa pozitīvas emocijas, spēku pieplūduma sajūtu, vēlmi kontaktēties. Galējās izpausmēs uzbudinājums var izpausties kā nežēlība, bailes, naids, trauksme. Sarkano krāsu izmanto īslaicīgai darbības aktivizācijai.

     Pirts rituālā sarkano krāsu izmantosim pēršanās procesā. Sarkanā krāsa palielinās temperatūras iedarbību, tā atjaunos ādu, aizkavēs grumbu rašanos, palīdzēs pret celulītu un pinnēs. Ar mazāku temperatūru pirtī panāksim lielāku efektu un ātrāku iedarbību. Sarkanā krāsa stimulēs kolagēna ražošanu. Kolagēns ir svarīgs proteīns, ko izmanto, lai atjaunotu bojātos audus un aizstātu, stimulētu jaunu augšanu, kā arī samazinās ādas lielās poras(pinnes).  

   

  Zilā krāsa: Viļņa grums(430—453 nm). Gaiši zilā atbildīs Kakla čakrai, savukārt zilganvioletā/indigo Trešajai acij (piere starp uzacīm, nedaudz uz augšu). Miera, jūtu dziļuma, miermīlības krāsa. Zilā krāsa atvēsina un relaksē mūsu or­ga­nismu, iedarbojas uz kakla čakru, to sti­mulējot, tai piemīt arī antiseptisks efekts. Šī toņa krāsa stiprina un līdzsvaro organisma elpošanas sistēmu un visu, kas saistīts ar rīk­li. Debesu zilā krāsa ir kā simbols domas skaidrībai, tā nomāc agresiju. Zilā krāsa ir efektīvs līdzeklis bērnu sli­mību atvieglošanai, astmas, vējbaku, dzeltenās kaites, arī reimatisma saslimšanas gadījumos vecāka gadagājuma cilvēkiem. Zilais mazina venozo slimību izplatību un ir neaizstājams līdzeklis paaugstināta asins­spie­diena mazināšanai. Zilo var lietot, lai akti­vi­zētu intuīciju un kliedētu vientulības sajūtu. Ļoti iedarbīga šī krāsa ir kombinācijā ar sar­kani oranžo spektru. Zilo var lietot, lai ro­sinātu mākslinieciskās spējas un radītu ie­dvesmu. Dziedina: Abscess, acis, ādas problēmas, aknas, Alcheimera slimība, apdegumi, augsts asinsspiediens, astma, bronhīts, drudzis, epilepsija, galvassāpes, gripa, iekaisumi, nelabums, pietūkumi, zobu sāpes. Zilā krāsa labvēlīgi iedarbosies uz vāju redzei.  Pozitīvi ietekmē elpošanas orgānus, acis, ausis, degunu, regulē vairogdziedzera darbību, sekmē asiņošanas apturēšanu, ātru brūču sadzīšanu un vājina sāpju sajūtu. Pazemina apetīti

     Pirts rituālā zilo krāsu izmantosim rituāla noslēgumā, veicot ķermeņa relaksējošo masāžu un uzklājot maskas. Zilajai krāsai ir nomierinoša ietekme. Tumši zila pazeminās noguruma sajūtu. Gaiši zila sekmē dzīvības procesu atslābšanu un palēnināšanos, darbaspēju un emocionālā sasprindzinājuma pazemināšanos, radīs miera sajūtu, palīdzēs izzināt pašam sevi un justies komfortabli, radīs iedvesmu. Krāsa palīdzēs sakārtot un dezinficēt organismu pēc pirts procedūrām. Baktērijas pinnēs satur porfirīnu savienojumus, Zilā gaisma spēj nogalināt porfīrīnu savienojumus, jo šiem savienojumiem ir nesaderība ar zilās krāsas viļņu garumu. Turklāt zilajam gaismai ir nomierinoša iedarbība, kas ir ļoti efektīva paaugstināta uzbudinājuma gadījumā. 

 

     Šīs ir trīs tradicionālās apgaismojuma krāsas kas tiek izmantotas pirtiņā, bet ja nepieciešamība pēc citām krāsām, vai konkrētas krāsu gammas, tā nav problēma, jo apgaismojums, ar ko ir aprīkota pirtiņa, nodrošina tādas iespējas:

     Oranžā krāsa: atbildīs Sakrālai čakrai kas atrodas vēdera lejas daļā, muguras lejas daļā, attieksies uz reproduktīvajiem orgāniem, seksualitāti, emocijām, baudu, radošumu.

     Dzeltenā krāsa: atbildīs Saules pinuma čakrai, kas atrodas vēdera augšējā daļā, starp nabiņu un krūšu kaulu, attieksies uz gribasspēku un vielmaiņu. Dzeltenā būs līdzsvarojošā un tonizējošā krāsa.

     Balta vai violeta: atbildīs Kroņa čakrai, kas atrodas virs galvas, attieksies uz garīgo dzīvi un pieredzi, pašizziņu, vientulības un kopības sajūtu, sasaistīšanās ar augstāko apziņu.

 

 

                 Vieglu garu!                                              

                 Lai top!

                 abulkrastupirts.mozello.lv

0
 .